Stillingen efter Halvleg 16
Antal Spillede Halvlege i parentes. Kun placering for par med mindst 8 Halvlege. | |||||
---|---|---|---|---|---|
15 | 16 | 15-16 | 1 -16 | Plac. | |
Hold 1 Jens Toft | |||||
1 Kirsten Vesth Hansen - Jens Toft | 13.55 ( 4) | ||||
3 Kenneth Madsen - Jens Toft | 14.96 ( 2) | ||||
4 Jens Toft - Henrik Snog | 8.50 | 22.71 | 15.61 ( 2) | 16.82 ( 8) | 4 |
5 Jeppe G. Knappe - Anne-Marie Frølich | 15.90 (10) | 8 | |||
6 Anne-Marie Frølich - Kirsten Vesth Hansen | 21.14 | 3.79 | 12.46 ( 2) | 12.68 ( 4) | |
Hold 2 Dan Nybo | |||||
1 Dan Nybo - Martin Christoffersen | 12.14 | 14.50 | 13.32 ( 2) | 18.04 (12) | **1** |
2 Thomas Svendsen - Magnus Gustafsson | 17.24 (10) | **3** | |||
3 Jacob Øland - Joachim Larsen | 19.43 | 16.21 | 17.82 ( 2) | 17.23 ( 6) | |
Hold 3 Eskes Esser | |||||
1 Frederik Frijs - Preben schmidt | 15.54 (10) | 13 | |||
2 Magnus Groes - Thomas schrøder | 19.57 | 14.14 | 16.86 ( 2) | 15.58 (12) | 12 |
3 Pia Lynghus Pedersen - Søren Borchsenius | 23.00 | 19.00 | 21.00 ( 2) | 15.75 ( 6) | |
Hold 4 Jens Astrup | |||||
1 Jens Astrup - Villy Sørensen | 13.76 (10) | 23 | |||
2 Kenn Rønning - Bjørn Haffstrøm | 17.14 | 15.50 | 16.32 ( 2) | 13.84 (10) | 22 |
3 Helge Nitrup - Bjørn Haffstrøm | 17.30 ( 4) | ||||
4 Jens Astrup - Jesper Poulsen | 4.64 | 10.00 | 7.32 ( 2) | 10.93 ( 4) | |
Hold 5 Kim Nørgaard | |||||
1 Peter Bang Knudsen - Trille Plejdrup | 15.87 (10) | 10 | |||
2 Niels Rasmussen - Peter B. Nielsen | 23.14 | 17.79 | 20.46 ( 2) | 16.81 (10) | 5 |
3 Kim Nørgaard - Kresten Kristensen | 14.00 | 18.00 | 16.00 ( 2) | 16.05 ( 8) | 6 |
Hold 6 Spar Knægt | |||||
1 Peter Spitz - Allan Jensen | 21.36 | 13.07 | 17.21 ( 2) | 14.08 (14) | 21 |
2 Birte Refsbech - Leif Østergaard | 16.23 ( 6) | ||||
3 Bente Pilegaard - Ole Scach Poulsen | 16.21 ( 4) | ||||
4 Ole Scach Poulsen - Tom H. Jensen | 22.57 | 22.71 | 22.64 ( 2) | 19.46 ( 4) | |
Hold 7 Team Norske | |||||
1 Merete Norske - Arno Norske | 13.82 ( 6) | ||||
2 Åse Duebeck - Karen Larson | 19.50 | 17.64 | 18.57 ( 2) | 17.85 ( 8) | **2** |
3 Ewa Oleksiewicz - Åse Duebeck | 16.19 ( 6) | ||||
4 Merete Norske - Karen Larson | 13.52 ( 6) | ||||
5 Ewa Oleksiewicz - Svend Hedeman | 19.36 | 15.93 | 17.64 ( 2) | 17.64 ( 2) | |
Hold 8 Frank Jensen | |||||
1 Frank Jensen - Henrik | 14.89 ( 6) | ||||
2 Rasmus Nielsen - Finn Hansen | 13.28 (14) | 26 | |||
3 Frank Jensen - Boyd Jancey | 13.36 ( 8) | 25 | |||
Hold 9 Susan Just Olesen | |||||
1 Laina Sørensen - Thomas Johannsen | 9.43 | 12.29 | 10.86 ( 2) | 13.10 (10) | 28 |
2 Henning Pedersen - Claus Nielsen | 13.54 ( 6) | ||||
3 Susan Just Olesen - Annette Apitz | 15.29 ( 6) | ||||
4 Peder - Thomas Schønfeldt | 10.93 ( 2) | ||||
5 Laina Sørensen - Thomas Schønfeldt | 14.39 ( 4) | ||||
6 Susan Just Olesen - Kenneth Madsen | 9.57 | 13.86 | 11.71 ( 2) | 13.50 ( 4) | |
Hold 10 Ole Raulund | |||||
1 Lars Tofte - Matias Rohrberg | 5.43 | 16.79 | 11.11 ( 2) | 14.83 (16) | 16 |
2 Ole Raulund - Niclas Raulund | 7.43 | 6.57 | 7.00 ( 2) | 14.69 (16) | 19 |
Hold 11 Plan A (Jesper Knudsen) | |||||
1 Rasmus Boeck - Mads Malling Eriksen | 15.71 | 12.21 | 13.96 ( 2) | 14.70 (12) | 18 |
2 Jesper Knudsen - Søren Stiising | 4.29 | 11.71 | 8.00 ( 2) | 14.79 (10) | 17 |
3 Mads Malling Eriksen - Jesper Martensen Larse | 14.52 ( 4) | ||||
4 Jesper Martensen Larse- Jesper Knudsen | 19.14 ( 2) | ||||
5 Lars Forsberg - Jesper Knudsen | 13.82 ( 4) | ||||
Hold 12 Maj-Britt Nielsen | |||||
1 Birgitte Rønn - Thomas Kamp | 15.88 (14) | 9 | |||
2 Maj-Britt Nielsen - Inger Jarnit | 16.11 ( 6) | ||||
3 Anne Jarling - Maj-Britt Nielsen | 12.29 | 19.50 | 15.89 ( 2) | 15.97 (10) | 7 |
4 Inger Jarnit - Steen Ohrt | 23.21 | 14.43 | 18.82 ( 2) | 18.82 ( 2) | |
Hold 13 Lill Beck-Thomsen | |||||
1 Lill beck-Thomsen - Tanja Stohn | 4.64 | 15.79 | 10.21 ( 2) | 13.37 (16) | 24 |
2 Ole Stohn - Allan Eisen | 9.57 | 10.79 | 10.18 ( 2) | 13.21 (10) | 27 |
3 Jakob Baden - Ole Stohn | 14.88 ( 6) | ||||
Hold 14 Team All in (Rosthøj) | |||||
1 Lone Kjær - Brian Skjønnemann | 16.11 ( 6) | ||||
2 Anette Rosthøj - Kenneth Madsen | 11.82 ( 2) | ||||
3 Sverkel Gla - Anette Rosthøj | 13.61 ( 2) | ||||
4 Anette Rosthøj - Trine Binderkrantz | 12.29 ( 2) | ||||
5 Lisbeth Grove - Anette Rosthøj | 17.57 | 13.79 | 15.68 ( 2) | 15.21 (10) | 15 |
6 Trine Binderkrantz - Lone Kjær | 15.51 ( 6) | ||||
7 Brian Skjønnemann - Morten S. Eriksen | 9.50 | 15.36 | 12.43 ( 2) | 14.91 ( 4) | |
Hold 15 Christian Madsen | |||||
1 Christian Madsen - Mikkel Rasmussen | 20.29 | 24.36 | 22.32 ( 2) | 14.48 (16) | 20 |
2 Flemming Andersen - Jesper Jensen | 7.43 | 6.71 | 7.07 ( 2) | 12.06 (16) | 29 |
Hold 16 Forbrugsforeningen (Strunge) | |||||
1 Ole Trønning - Jens Trønning | 12.49 ( 6) | ||||
2 Anders Andersen - Rolf Jørgensen | 12.11 ( 6) | ||||
3 Hans Strunge - Rolf Jørgensen | 15.00 ( 6) | ||||
4 Anders Andersen - Per Korshøj | 15.07 | 11.57 | 13.32 ( 2) | 15.54 (10) | 14 |
5 Hans Strunge - Helge Nitrup | 15.71 | 13.71 | 14.71 ( 2) | 16.45 ( 4) | |
Hold 17 Mikael Velschow | |||||
1 Michael Velschow - Yves Marquard | 13.86 | 18.43 | 16.14 ( 2) | 15.61 (16) | 11 |
2 Nell Rindahl - Eva Beildorff | 13.76 ( 6) | ||||
3 Ole Maigaard - Henning Pedersen | 13.74 ( 6) | ||||
4 Erik Udsen - Ole Maigaard | 14.64 | 16.14 | 15.39 ( 2) | 14.77 ( 4) | |
Hold 18 Oversidder |
Distrikt København
| Denne side er produceret |